O homeopatii

Homeopatie je šetrná alternativní přírodní léčebná metoda

Je založená na úplně jiných principech, než klasická medicína, takže je lékařskou obcí vnímána něco jako „pankáč“ na poli terapie. Je stále tak trochu underground i přesto, že v globálním měřítku je druhou nejrozšířenější léčebnou metodou na světě. Na prvním místě je čínská medicína a západní – konvenční až na čtvrtém. Hmm. Číňanů je hodně a my jsme taky dobří 🙂

Některými vědeckými kruhy je homeopatie považována za pavědu. Lékaři ji vnímají jako placebo, které sice nikomu neuškodí, ale ani nepomůže.

Homeopatie karma

Zajímavá je jiná otázka

Proč je tolik lidí, kterým homeopatie pomohla? A těch, kteří se jí, navzdory všem autoritám, seriózně věnují? A nebo těch, kterým rovnou změnila život i zdraví od základu, stejně jako mně? Boh vie..

Pro koho je homeopatie vhodná?

Homeopatie (v mém pojetí vědomá homeopatie) stejně jako většina alternativních přístupů je šitá na míru lidem, kteří se nechtějí bezmocně odevzdat pouze do cizích rukou a čekat, jestli to s hrstmi prášků doklepou do důchodu resp. do smrti. Vědomá homeopatie je uchopení problému a aktivní směřování k jeho vyřešení za spoluúčasti homeopata.

Co se užívání týká, žádná zvláštní omezení neznám. Mohou ji kojenci i století starci, těhotné ženy i zvířata. Existuje dokonce jeden homeopatický super-pankáč a – světe div se – Čech žijící v Americe, který homeopatií léčí rostliny. A úspěšně! uau

Co se mě týče, já ráda pracuju s lidmi. S těmi, kteří vědí, co chtějí, a tak sami nacházejí, způsoby, jak toho dosáhnout.

homeopatika

Další homeo-info jsou určeny čtenářům, které zajímá, na čem je homeopatie postavená.