Jak si homeopatii představit v praxi?

Jednoduše. Například: Když se zdravý člověk otráví arzenem, objeví se u něj zvracení, průjmy, velké vyčerpání, studená kůže, pálivé bolesti a později nepřehlédnutelný neklid či strach ze smrti.

Když pojedete do Egypta a chytnete „faraonovu pomstu“ (tj. příšerný průjem mnohdy se zvracením), tak to bude právě náš milý homeopatický arsen, který vám pomůže. A to proto, že má stejný obraz, jako váš nemilý egyptský průjem. Tzn. příšerný průjem, zvracení, velké vyčerpání, studená kůže a pálivé bolesti. Jste velmi neklidní a máte pocit, že se rána nedožijete. Vykazujete podobné symptomy, jako kdyby jste se otrávili arzenem.

Toto je základní princip homeopatie – podobné bude vyléčeno podobným (similia similibus curantur)

Tedy:

homeopatie a očkování

Jakákoli látka, která je schopna u zdravého člověka vyvolat symptomy nemoci, dokáže tyto symptomy u nemocného člověka vyléčit.

homeopatie alergická rýma

A podobně je to například i se sennou rýmou. Máte vodnatou rýmu, odřený nos a pálí vás při tom oči. Aha. A jaké to je, když krájíte cibuli? Podobné? Pak na ty hektolitry vodnaté rýmy, odřený nos a haldy posmrkaných ubrousků použijete naši milou Allium Cepa (homeopatickou cibuli). Jenže ne klasickou kuchyňskou cibuli, ale lék, který se vyrábí z cibule procesem postupného ředění. Voila, v jednoduchosti je síla 🙂

Je to velmi zjednodušeně řečeno, ale takto podobně to funguje.

Takže podtrženo sečteno, legendární Maryša možná chtěla jenom zbavit Vávru řídké stolice, ale zapomněla svůj arzén dostatečně zředit!! A hned je silný příběh na světě. Tak aby se z vás nestaly podobné legendy, prostudujte, jak je to s tím slavným ředěním, které je pro spoustu logicky uvažujících lidí úplně postavené na hlavu. A věřím tomu, že právě homeopatické ředění je důvod, proč nás vědci a někteří lékaři mají v lepším případě za „pankáče“.

Více o homeopatických lécích a záhadném ředění