Nr. 7 – Magnesium phosphoricim (magnesia phosphorica) D6

Hydrogenfosforečnan hořečnatý – magnesia phosphorica patří k nejlépe prozkoumaným minerálním látkám a může být nasazena nejkomplexněji.

Nachází se zejména v mozku, míše, srdci, střevech, játrech, plicích, slezině, slinivce břišní, štítné žláze, ledvinách a také v nervových a svalových buňkách.

Hlavním působením Magnesia phosphoricum jsou svaly a nervy, hlavně nervová zakončení. Je pohonnou látkou pro činnost svalů, svalový výkon. Odpovídá za peristaltický pohyb svalů, které jsou řízeny vegetativně (srdce, střeva). Celkově podporuje funkci vegetativního (autonomního) nervového systému. Zvýšená spotřeba Magnesia phosphoricum souvisí s psychickým vypětím, se zvýšenou činností svalů. Zvýšené nároky na mag-p: těhotenství, elektrosmog, vrcholový sport, diuretika, psychické vypětí, alkohol.

  • Spasmy, křeče a koliky
    Při nedostatku Magnesia phosphoricum se dostavuje nadměrná dráždivost nervů a zároveň je tím oslaben příjem Calcia phosphoricum, protože se oba tyto prostředky vzájemně doplňují a podmiňují v příjmu i funkci. V důsledku silného dráždění autonomní nervové soustavy se mohou dostavit poruchy látkové výměny, jejichž příčina bývá diagnostikovaná jako “nepodmíněná organicky” a jež obvykle nereagují na běžnou léčbu. Nedostatek Magnesia phosphoricum vede k poruchám v nervových vláknech buněk hladkého svalstva, čímž přestává být zaručen rytmický pohyb a pak se dostavují závažné, bolestivé, kolikovité křeče a spasmy.
  • Magnesium phosphoricum podáváme nejlépe v horké vodě viz zde: DÁVKOVÁNÍ – HORKÁ SEDMA.

    Magnesium phosphoricum také podporuje vyvážený denní/noční rytmus, kdy nám v noci pomáhá usnout a ráno se probudit vitálně a zvesela.

    Magnesium phosphoricum patří vedle Calcia phosphorica k nejdůležitějším zásadotvorným minerálním látkám. Protože dnešní život a způsob stravování s sebou přináší velký příjem kyselin nebo dokonce i jejich tvorbu, mají dnes obě tyto minerální látky mimořádný význam. Překyselení organismu je základem většiny onemocnění.