Nr. 11 – Silicea D12

Oxid křemičitý se nachází ve všech buňkách, tím taky ve všech tkáních a orgánech. Komplexní oblast působení.

 • Pojivová tkáň
  Zvyšuje odolnost a pevnost tkáně. Díky jejímu napínajícímu účinku v pojivové tkáni nedochází k tvorbě vrásek. Stařecká nedoslýchavost může svědčit o mizející pojivové tkáni a tím i o nedostatku Silicei.

 • Nervy
  Při dlouhodobém nedostatku Natria phosphoricum se kyseliny usazují i v nervové tkáni. Aby opět dokázaly zajišťovat přenos nervových signálů, jsou k odbourání kyseliny nasazeny molekuly Silicey a nervová vlákna získají zpátky svou vodivost. Obě soli se vzájemně doplňují. Zvláštními známkami nutnosti nasadit Siliceu jsou přecitlivělost na světlo a na zvuky, cukavé pohyby při usínání a lekavost.

 • Nehty a vlasy
  I na tyto součásti těla má překyselení neblahý vliv. Kyselina metakřemičitá (Silicea) je zapotřebí k odbourání kyselin, pokud je organismus překyselený, chybí pak Silicea na udržování pevnosti vlasů a nehtů. Důsledkem je lámavost nehtů, deformace, lámavé nebo roztřepené vlasy, vypadávání vlasů.

 • Pokožka
  Silicea reguluje vylučování potu a tím pomáhá vylučování zatěžujících substancí skrz pokožku. Pomáhá též při silném a především páchnoucím pocení. Svědivost kůže bez zevních projevů, především u starších lidí, často svědčí o potřebě Silicey. Také tvorbě vrásek a faldů na kůži může být zamezeno posílením pojivové tkáně touto biochemickou solí.

 • Usazeniny a hnisání
  Silicea rozpouští usazeniny krystalků kyseliny močové. Projevující se jako ložiska dny nebo jako bolestivé lupání v kloubech prstů na rukou i na nohou. Také většina ledvinových kamenů a ledvinového písku jsou sloučeninami kyseliny močové. Při těchto symptomech užíváme Siliceu a Natrium phosphoricum.

  HNIS SE TVOŘÍ JEN TEHDY, KDYŽ EXISTUJE PŘEKYSELENÍ !! . Silicea pomáhá odbourávat hnis a odvádět jej lymfatickým systémem ven z těla. Při všech projevech hnisu je zapotřebí užívat velké dávky Silicey a důsledně dbát na zásadotvornou stravu. Krevní výrony mohou být rozpuštěny s přispěním Silicey a pak odvedeny prostřednictvím lymfatické tekutiny.

 • Zlomeniny
  Při zlomeninách kostí a ošetřování onemocnění kostí je Silicea nasazována společně s Calcium phosphoricum a Calcium fluoratum.