Pokud se jedná o akutní onemocnění, akutní stav, je možné nechat v puse rozpouštět jednu tabletu za druhou v intervalech 5-10 min , například: vysoká horečka, migréna, akutní bolest ucha, zubů, akutní cystitida, akutní zánět.. až do odeznění akutních příznaků.

Pak pokračovat v užíváni zvolené soli ještě několik dnů nebo i týdnů (dle závažnosti a typu onemocnění), obvykle 3 x denně 5-7 tablet.

Obvyklé dávkování Schüsslerových solí je 5-7 tablet denně ze zvolené Schüsslerovy soli.

Pokud však Vaše tělo vykazuje opravdu velký nedostatek určité Schüsslerovy soli, můžete užívat i 10 tbl -15 tbl denně.

Obvykle každé dvě hodiny jednu tabletu nechat rozpustit v puse. Poradit se můžete s odborným konzultantem Schüsslerových solí nebo zeptat se lékárníka ve Vaší lékárně .

U malých dětí a kojenců je vhodné podávat Schüsslerovy soli ve formě kaše (například : nechat rozpustit jednu tabletu v lžičce s vodou).

Zvláštní pozornost je dobré věnovat tzv. horké sedmičce “Heisse 7“.Je to nápoj ulevující od boleti, křečí, přinášející vnitřní rovnováhu, podporující samoléčivé procesy v těle. Je to skvělý „životabudič“ po ránu, výborně nastartuje do nového dne a večer „ztiší“ mysl, přinese klid tělu i duši.

Příprava teplé 7: 7-10 tablet nechat rozpustit v šálce s horkou vodou, zamíchat (nikdy ne kovovou lžičkou) a pomalu upíjet, každý doušek chvilinku podržet v puse.

Tímto způsobem můžete užívat samozřejmě všechny Schüsslerovy soli i navzájem je kombinovat.

Například: u migrény přinese okamžitou úlevu horký nápoj z kombinace:

Nr.1 Calcium fluoratum Svět esencí D12

Nr.7 Magnesium phosphoricum Svět eencí D6

Nr.10 Natrium sulfuricum Svět esencí D6