Nr. 4 – Kalium chloratum (muriaticum) D6

Chlorid draselný, sylvín, Kalium muriaticum. Nachází se v mnoha tělesných buňkách, především v mozku, v nervových buňkách, ve svalových i v červených krvinkách. Je prostředkem druhé fáze zánětu.

 • Druhé stádium zánětu
  Druhé stádium zánětu začíná obvykle tři až čtyři dny po pro propuknutí onemocnění (u závažných infekčních onemocnění možná o něco později). Vyznačuje se obtížně rozpustnými hleny, výpotky či otoky nebo nateklými žlázami, oteklými klouby a moučnatými kožními šupinami.
 • Fibrin
  KCl má detoxikační účinky. Rozpouštěním chloridu draselného se ze sliznice ve druhé fázi zánětu uvolňují fibrin a hlen. Kalium chloratum se při obohacování atomy vodíku (hydrolýzou) slučuje se zánětlivými látkami – to umožňuje neutralizovat toxiny. Fibrin, který je v důsledku oddělení od chloridu draselného určen k vyloučení, nasytí se hrubšími jedovatými balastními látkami a bere je s sebou. Při vylučování fibrinu sputem už tedy existuje nedostatek chloridu draselného. Když začneme v této akutní fázi onemocnění užívat tuto minerální látku, nebude muset organismus sahat na své rezervy, což znamená, že se může vyhnout tomu, aby k získání potřebného chloridu draselného musel napadnout sliznice a serózní blány, např. mozkové blány, bránici, pobřišnici či osrdečník.
 • Přípravek na žlázy
  KCl – je důležitým funkčním prostředkem pro žlázy, protože žlázy rozhodujícím způsobem přispívají k očistné detoxikaci vylučováním specifických látek.
 • Očista krve
  KCl – působí také díky úzkému vztahu k fibrinu na viskozitu (tekutost, vazkost) krve. Pokud je v důsledku silné potřeby chloridu draselného vyloučeno velké množství fibrinu, způsobí to problémy v krvi. Ta zhoustne, začne být vazká a načernalá, žíly tím začnou být zřetelně viditelné. Každé užívání KCl zmenšuje další vylučování fibrinu do krve. Pokud je v organismu dostatek chloridu draselného, je fibrin vázán ve sliznicích a tím se krev vyčistí a zvýší svou tekutost.
 • Detoxikace
  Jednou z nejdůležitějších úloh našich žláz je neutralizaca cizorodých látek. Pak je detoxikačními prostředky vyloučí. Ke zmírnění vedlejších účinků očkování nebo narkotik a léčiv se osvědčilo Kalium chloratum. Alkohol, mléčné výrobky a zátěž elektrickým proudem vyžadují v těle velké množství KCl.