Calcium sulphuricum (díran vápenatý dihydrát, sádra) se vyskytuje v játrech, ve žluči, v srdci, v mozku, ve slezině, ve svalech, ve vaječnících i ve varlatech. Působí očistně především na sliznice. Jde o prostředek pro všechny hnisavé procesy. Smí být však nasazen až tehdy, když je možný odtok hnisu.
Povzbuzuje látkovou výměnu a podporuje srážlivost krve.
Můžeme s úspěchem nasadit při katarech sliznice, akutním i chronickém revmatismu a především při hnisavých procesech s výtokem.
Calcium sulphuricum nasává vodu jen omezeně a je kyselinovzdorný a proto působí všude tam, kde má být tekutině zabráněno v pronikání dovnitř, či ven anebo kde musí být tkáně chráněny před působením tekutiny (oční bulvy, průchody nosní dutiny, ústa, hrtan, hltan, jícen, žaludek, močový měchýř, všechny části, které přicházejí do styku s tekutinou, musí mít určitý obsah této minerální látky). Díky tomu se využívá především při očních zánětech a hnisání a při zánětech sliznic s hnisavým výtokem.
V žaludeční sliznici je prostřeno na vnějším povrchu, abyc nedošlo k naleptání žaludeční sliznice kyselinami. Můžeme tedy nasadit při změnách na žaludeční sliznici až po žaludeční vředy.