Sodná sůl kyseliny sírové, Glauerova sůl, síran sodný.
Tato sůl se nachází především v tělesných tekutinách. Podobně jako Natrium chloratum pomáhá regulovat tělesnou tekutinu. Obě soli přitahují vodu. Rozdíl je v tom, že Natrium chloratum stahuje vodu z tělesných tekutin do buněk a tím přispívá k dělení buněk a novému růstu. Naopak Natrium sulfuricum vytahuje vodu z buněk, dokáže přijmout dvojnásobek vody oproti své valstní hmotnosti a způsobuje její vylučování přirozenými cestami (ledvinami, močovými orgány a kůží).
Hromaděním vody (edémy) se tělo pokouší neutralizovat toxické látky, kterých se v daném okamžiku nedokáže zbavit, ve vodném roztoku a uložit je. Natrium sulphuricum pomáhá rozpouštět vodní rezervoáry nahromaděné v těle a vyloučit je. Podporuje také vylučování prostřednictvím střev tím, že dráždí buňky střevního epitelu. Je tedy mezi minerálními solemi nejdůležitějším prostředkem vylučování.
Natrium sulphuricum dráždí senzorické nervy močového měchýře a vytváří potřebu vyprázdnit močový měchýř. Toto dráždění je nezbytné, aby zamezilo nedobrovolnému upouštění moči (noční pomočování) nebo je úplně odstranilo. Když nemohou motorické nervy močového měchýře obdržet žádné vzruchy kvůli nedostatku Natria sulphuricum, dojde k zadržování moči. Stejným způsobem působí Natrium sulp. i na žlučník, na jaterní buňky produkující žluč a na slinivku.
Nat-s pomáhá také odbourávat alkohol. A to nejen zkonzumovaný, ale také alkohol, který vzniká v trávicím traktu v důsledku nesprávných stravovacích návyků. Při nedostatečném rozkousání syrové stravy (např. zelenina) se zahájí kvasné procesy. Když k tomuto procesu přidáme trochu cukru (který může být součástí syrové stravy), tvoří se v průběhu trávení obtížně odbouratelný alkohol. Známka tohoto problému je únava po jídle a modročervené zabarvení v obličeji (jako u opileckého nosu).
Výměšky, které vznikají v důsledku nedostatku Natria sulphuricum, mají vždy zelenožlutou barvu a chutnají hořce. Symptomy zesilují při mlhavém či vlhkém počasí, protože lymfatický systém je zatěžován atmosférickou vodou přijímanou společně se vzduchem. Zdravotní stav se zlepší v suchém a teplém klimatu.